Nezařazené

Facebook představuje Messenger Kids

Díky aplikaci Messenger Kids mohou být děti pod 13 let součástí facebookové komunity, aniž by se rodiče museli bát o jejich bezpečnost v online světě.

Facebook představil první aplikaci zaměřenou výhradně na dětiMessenger Kids. Ta umožňuje dětem pod 13 let bezpečnou komunikaci s rodinou nebo přáteli. Jedná se o samostatnou aplikaci, kterou rodiče stáhnou do tabletu nebo chytrého telefonu svého dítěte, ale mohou ji kontrolovat prostřednictvím svého facebookového účtu. Podle Facebooku se tak rodinám otevírá zcela nový a bezpečný svět online komunikace.

Messenger Kids nabízí malým uživatelům možnost videochatu, chatu, zasílání fotografií a videí své rodině a schváleným přátelům. Facebook navíc vyvinul speciálně pro tuto aplikaci tematické filtry, GIFy, rámečky i samolepky, a ke každé fotografii nebo videu je možné přidat zvukové efekty nebo použít různé kreslící nástroje. S touto appkou se vaše ratolesti nudit rozhodně nebudou.

V dnešní době mají děti už od útlého věku k moderním technologiím velmi blízko. Většina z nich používá smartphony nebo tablety s různými aplikacemi a přístupem k internetu. Tím se výrazně zvyšuje nebezpečí zneužívání dětí v online světě.

Právě tomu se nová aplikace od Facebooku snaží zamezit. Po stažení Messenger Kids musí rodič propojit aplikaci se svým facebookovým profilem a vytvořit mini-profil svého dítěte. K jeho založení není zapotřebí telefonu ani e-mailu, stačí jen jméno a fotka. Kontakty, se kterými se dítě může spojit, musí rodič nejdříve schválit. Rodič pak aplikaci spravuje skrze rozhraní Messenger Kids Parent Control. Pokud se vaše dítě chce spojit například s novou spolužačkou, musíte si vy nejdříve přidat do přátel jejího rodiče a ten vám pak umožní spojit se se svým dítětem. Trochu komplikované pro vás, ale na druhou stranu skutečně bezpečné pro vaše dítě. „To je velká výhoda Messenger Kids. V jiných aplikacích mohou děti kontaktovat, koho chtějí a naopak kdokoliv může kontaktovat je“, uvedl David Marcus za Facebook Messenger.

Aplikace je také navržena tak, aby byla v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů a ochranou dětí (COPPA). Speciální bezpečnostní filtry zabraňují dětem vyhledávat a sdílet nahotu či jakýkoliv sexuální či násilný obsah. Společnost dokonce vyčlenila speciální tým, který má za úkol na nevhodný či nahlášený obsah okamžitě reagovat. Zablokována je také služba sdílení polohy a platby online. Messenger Kids navíc nezobrazuje žádné reklamy a informace z aplikace nejsou ani využívány pro tvorbu jakýchkoliv reklam.

Uvedení aplikace na americký trh předcházelo dlouhých 18 měsíců příprav. Vývojáři spolupracovali s tisícovkou rodičů i expertů z oblasti vývoje dítěte, online bezpečnosti, dětských médií a technologií aby zjistili, jak správně přistupovat k výchově dětí v digitálním světě. Na vývoji aplikace se navíc podílely organizace jako National PTA nebo Blue Star Families.

Messenger Kids je v současné době k dispozici pouze v USA a jen v rámci Apple AppStore. V následujícíh měsících však bude k dispozici i pro Amazon App Store a Google Play. Více informací o aplikaci naleznete na stránce messengerkids.com.

Zdroje: newsroom.fb.com, techcrunch.com

 

Hodnocení článku
Jaroslav Světlík
Jaroslav Světlík

Prof. Ing. Jaroslav Světlík, Ph.D. je autorem více než 20 publikací z oblasti marketingu a reklamy. Během své dlouholeté pedagogické kariéry přednášel na řadě českých i zahraničních vysokých školách, dále pak na mezinárodních konferencích a kongresech mimo jiné na Havaji, v Londýně, na Kypru, v Rakousku, Dánsku, Polsku a v řadě jiných zemí. Dlouhodobě také spolupracuje s domácími i zahraničními firmami a institucemi zejména v oblasti vzdělávání a školení pracovníků a konzultační činnosti.

info@marketingsvetlik.cz

Napsat komentář